سوالات متداول

به بخش سوالات متداول وب سایت عتیق سرویس خوش آمدید

تعمیرگاه مجاز عتیق سرویس
جدید ترین و متداول ترین مشکلات لوازم خانگی خود را در این بخش مشاهده نمایید

سوالات متداول تعمیر ساید بای ساید

اگر در قسمت فریزر مواد غذایی کاملا" از حالت فریز خارج شده باشد(مثلا"مرغ و گوشت کاملا"شل و نرم شده اند) در صورتیکه دوشاخه به پریز مستقیم وصل شده باشد(بدون استفاده از سیار و محافظ و سه راهی) و با دستگاه دیگری مشترک نباشد و آب شدن مواد غذائی به دلیل قطعی برق نباشد با مرکز خدمات تماس گرفته شود. ایا لامپ داخل یخچال روشن است ؟ * در صورت مثبت بودن جواب ، اگر روی صفحه نمایشگر « پیغام خطا »دیده شود ،بامرکز خدمات تماس گرفته شود . * در صورت منفی بودن جواب ، 1- پریز برق مشکلی ندارد ؟ برای کنترل می توانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به پریز برق بزنید تا معلوم شود برق دارد یا نه . 2- کنترل نمایید از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد . یخچال باید مستقیما به یک پریز مستقل وصل باشد. 3- دوشاخه یخچال مشکلی ندارد؟ بدین معنا که کاملا داخل پریز باشد یا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد .
مشکل برفک به چه صورت دیده میشود؟ *** 1)چنانچه یخزدگی بصورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر مشاهده شود با مرکز خدمات تماس بگیرید. 2)اگر برفک بصورت قطرات آب یخ زده (قندیلک) روی دیواره داخلی فریزر و سقف مشاهده شود این امر طبیعی است. چون با باز شدن درب فریزر رطوبت موجود در هوا جذب فریزر می شود. (بعد از تمیز کردن یخچال ، درب یخچال و فریزر کمتر باز و بسته شود) 3 ) اگر داخل مشمع مواد فریز شده ذرات ریز برفک مشاهده شود، به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و طبیعی می باشد. 4 ) اگر یخ زدگی به صورت یک پوسته نازک باشد یعنی به اندازه ای که بتوان با حوله یا دستمال پاک نمود طبیعی می باشد. معمولا در فصل تابستان به علت رطوبت زیاد هوا این مورد بیشتر مشاهده می شود .
1- اگر گرمای مذکور مربوط به بدنه کناره درب-ستون میانی و یا پشت یخچال است ، کاملا"طبیعی است . 2- فاصله از دیوار و کناره های یخچال : (کناره ها حداقل 5 سانتی متر و از پشت 10 سانتی متر و از سقف 30 سانتی متر)
1- آیا « تنظیم دما » بصورت صحیح انجام گرفته است؟ جهت راهنمایی به قسمت « تنظیم دما» مراجعه گردد . 2-در یخچال :طبقات بالای یخچال خنک ترین قسمت می باشند میوه و سبزی جات و لبنیات را در طبقات بالا قرار ندهند. 3- در یخچال هرچه از سمت درب به طرف دیواره عقب نزدیک می شویم خنک تر می شود(مواد غذایی آبدار نظیر هندوانه نباید به دیواره عقب بچسبد). 4- میوه و سبزیجات حتما" باید در کشوی جا میوه ای قرار گیرد و قرار دادن میوه و سبزیجات بر روی طبقات ، آنها را بصورت نیمه فریز نگه می دارد. 5-اگر فقط میوه و سبزی در کشوی اعجاز گر یخ می زند کنترل شود که دمای کشو در حالت نیمه فریز(مرغ و گوشت) نباشد ، در اینصورت روی دمای میوه و سبزیجات قرار گیرد. 6-چنانچه با تغییر تنظیم دما به گرمترین درجه و رعایت کردن موارد فوق ، مواد غذایی هنوز یخ می زند با مرکز خدمات تماس بگیرید .
1)ممکن است صدای کار کردن کمپرسور(موتور) باشد (صدای کمپرسور از لحظه ای که ON(روشن) می شود تا زمانی که OFF (خاموش) شود یک صدای یکنواخت می باشد یعنی این صدا کم و زیاد نمی شود و هر زمانی که کمپرسور یخچال کار می کند به یک اندازه صدا می دهد . 2)ممکن است صدای دیفراست (یخ زدایی) باشد(در زمان دیفراست چون فوم های بدنه در اثر اختلاف دما گرم و سرد می شوند(منقبض و منبسط می شوند) از فومهای بدنه صدا شنیده می شود ، که این صدا ها صدای ممتد نمی باشد و صدا های تکی و با فاصله می باشد). 3)ممکن است صدای فن باشد . (یک فن کنار موتور کار می کند و یک فن داخل فریزر - اگر از داخل فریزر «بعضی مواقع» صدای خیلی بلند وغیر عادی شنیده می شود و با باز کردن درب دستگاه صدا قطع می شود و بعد از بستن مجدد صدا شروع می شود : با خدمات تماس بگیرید) 4) در یخچالهای ساید اگر فقط در زمان آبگیری صدا شنیده می شود و همینطور زمانی که یخساز آبگیری می کند این صدا طبیعی می باشد(صدای شیر برقی) 5) در یخچالهای ساید چند ثانیه بعد از یخ گرفتن صدای بسته شدن در یـچه شنیده می شود که این صدا طبیعی می باشد. 6)ممکن است صدا به خاطر تراز نبودن باشد( برای مطمئن شدن از تراز دستگاه : با دست بدنه را نگه داشته و فشار دهد ، اگر صدا قطع شود یا کم شود و با جدا کردن دست از بدنه مجدد صدا شروع شد : دستگاه تراز نیست) . 7- در صورتی که، در زمان باز یا بسته شدن دربها صدای غیر عادی از لولا شنیده شود به واحد خدمات اطلاع دهید . در سایر موارد با مرکز خدمات تماس بگیرید.
1- در صورت مشاهده یخزدگی فریزر به قطر نیم سانت (یا بیشتر) به خدمات اطلاع دهید. 2- در صورتی که در «قسمت یخچال» هیچ سرمایی وجود نداشته باشد به خدمات اطلاع دهید. 3- اگر درب دستگاه خوب بسته نمی شود و یا لاستیک دور درب دفرمه شده یا پارگی دارد و سرما خارج می شود به خدمات اطلاع دهید. 4- اگر سه مورد بالا نبود راهنمایی شود درجه فریزر برروی MIN ( کمترین برودت) تنظیم گردد. « مراجعه به تنظیم دما» *** مواردی که باعث می شود موتور یخچال بیشتر کار کند: 1- مقدار مواد غذایی داخل یخچال یا فریزر زیاد است. ( بیشتر از ظرفیت دستگاه پر شده است یا مواد غذایی جدیدی داخل دستگاه گذاشته شده است .) مواد غذایی از دریچه هایی که سرما وارد می شود فاصله داشته باشند . 2- فاصله دستگاه از پشت نسبت به دیوار بایستی حداقل 10 سانتیمتر باشد.از کناره ها نیز 5 سانتیمتر این فاصله رعایت گرددو از سقف 30 سانتی متر.جابجایی هوا در عملکرد کمپرسور یخچال موثر است. 3- یخچال بایستی از وسایل حرارت زا مثل گاز ، شوفاژ ،بخاری، آبگرمکن و یا نور مستقیم آفتاب فاصله داشته باشد . 4- درب یخچال یا فریزر زیاد باز و بسته می شود.
ا- میوه و سبزیجات نباید بصورت شسته شده داخل یخچال قرار بگیرند. چون رطوبت که بالا می رود عمر کوتاه تری پیدا می کنند.(بصورت نشسته در یخچال نگهداری شود و قبل از مصرف شسته شود) 2- میوه و سبزی نباید داخل نایلون قرار بگیرند . چون به علت تعرق بالا عمر کوتاه تری پیدا می کنند . 3- خیار و گوجه و کاهو عمر کوتاه تری نسبت به سایر سبزی ها و میوه ها دارند . طبق دستور دفترچه موز و طالبی دوام چندانی در یخچال ندارند (موز سریع سیاه می شود) 4- میوه های پلاسیده باید از میوه های سالم جدا شود ، چون اگر در کنار سایر میوه ها قرار گیرد همه ی میوه ها را خراب می کنند. 5- بعضی میوه ها نظیر سیب از خود گاز اتیلن متصاعد می کنند ، که عمر میوه را کوتاه می کند. __ در صنعت از گاز اتیلن برای رسیدن سریع میوه های نارس استفاده می شود __ (اگر سیب را در کنار میوه های نارس قرار دهیم ، زود تر می رسند) 6- مدت زمان نگهداری میوه و سبزی در دمای صفر درجه (نیمه فریز)حداکثر تا 2 هفته و در دمای بین 1 تا 5 درجه حداکثر تا 1 هفته می باشد.(منبع : سایت پزشکان ایران) 7 - باید به این نکته توجه داشت که فریزر تکثیر باکتری ها و قارچها را متوقف می کند و یخچال سرعت تکثیر را کند می کند ، پس یخچال و فریزر نابود کننده باکتری ها و قارچها نیستند. 8- فقط در حالتی که یخچال سرمای کافی نداشته باشد و گرمتر از 5 درجه سانتی گراد باشد باعث کوتاه شدن عمر مواد غذایی می شود. (پس قطعه ای وجود ندارد که باعث افزایش طول عمر مواد غذایی شود.)

سوالات متداول تعمیر لباسشویی

عیب یابی ماشین لباسشویی تخصص میخواهد ، اما به خواندن ادامه دهید تا چنانچه مشکل لباسشویی شما جزئی بود خودتان به تنهایی بتوانید رفع عیب نمایید ، عتیق سرویس سعی نموده با اطلاعات کامل از عیب یابی لباسشویی برندهای مختلف مشکل شما عزیزان را برطرف نماید.
لباسشویی شما به خوبی آبگیری نمیکند.
تسمه ، کاسه نمد بلبرینگ ، دینام و یا اینکه خود دیگ مشکل دارد
در حالت کلی : می تواند سیستم برق کشی خراب باشد ، برد دستگاه یا موتور دستگاه خراب باشد.

ایردهای تکمیلی

- پریز برق ندارد .
به کمک ولت متر ، برق مربوط به پریز را بررسی نمایید

- دوشاخه یا کابل معیوب شده و یا از پریزر برق خارج شده است

- در حالیکه دو شاخه به پریز متصل است ، با رعایت کلیه موارد ایمنی ، رسیدن برق به پارازیت گیر را به وسیله ولت متر بررسی کنید . در غیر اینصورت دوشاخه یا کابل را تعویض کنید

- برق از پارازیت گیر وارد مجموعه کلید نشده است

- دوشاخه را از برق خارج کنید و به وسیله اهم متر ، قطع نبودن داخلی سیمها را بررسی نمایید .

- مجموعه کلید خراب است .

- قفل ایمنی در خراب است یا اتصالات آن قطع است یا در ماشین ، خوب بسته نشده است .
درحالت کلی : قابل ذکر است در این موارد پمپ تخلیه دستگاه مشکل دارد همچنین توجه داشته باشید پمپ های مختلفی در بازار از لحاظ کیفیتی موجود می باشد.

ایردهای تکمیلی

- احتمال دارد پروانه پمپ بر اثر پیچیدن نخ و کرک ، گیر کرده است

- فیلتر پمپ یا شیلنگ تخلیه مسدود است

- الکتروپمپ خراب است

- پمپ تخلیه خراب است و نیاز به تعمیر دارد
در حالت کلی : از کمک لباسشویی یا کاسه نمد سه نظام لباسشویی یا اینکه وزنه تعادل و یا پایه های لباسشویی تراز نمی باشد.

ایردهای تکمیلی

- لباسها داخل آبکش یکنواخت توزیع نشده اند

- پیچ های حمل و نقل باز نشده است

- بست پیچ های حمل و نقل شل شده است

- بلبرینگ ها خراب هستند

- سه نظام آبکش شکسته است

- تسمه خراب است

- المنت یا نگهدارنده المنت در جای خود قرار نگرفته است

- تعادل منبع به علت یکنواخت نبودن فنرهای آویز به هم خورده است

- لاستیک لرزه گیر داخل کمک فنر پوسیده شده و یا از جای خود خارج شده است

- پیچ پولی یا پیچهای وزنه تعادل بالا و پایین ، شل شده است

- تسمه یا پولی با سیمهای رابط درگیر شده است

- شیلنگ تخلیه به بدنه برخورد میکند

- جسم خارجی داخل آبکش وجود دارد

- ماشین لباسشویی تراز نیست
در صورتی که روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی شما ارور خاصی را مشاهده نمایید، در صورتی که از مفهوم آن اطلاع داشته باشید میتواند به شما کمک بزرگی کند. اما جای نگرانی نیست ! مجموعه عتیق سرویس با جمع آوری انواع ارور های احتمالی برای برند های خاص معتبر شما را در تشخیص عیب یاری خواهد نمود.

ارور F7 ماشین لباسشویی آاگ ، علت ارور : دمای المنت قطع میباشد

ارور F04 ماشین لباسشویی آریستون ، علت ارور : هیدروستات خراب میباشد

ارور FDL ماشین لباسشویی ویرپول ، علت ارور : درب باز و بسته نمیشود

ارور FE ماشین لباسشویی سامسونگ ، علت ارور : مشکل از فن لباسشویی میباشد

ارور E06 ماشین لباسشویی کنوود ، علت ارور : موتور ماشین لباسشویی کنوود از کار افتاده است

ارور E1 ماشین لباسشویی اسنوا ، علت ارور : هیدروستات به شیربرقی فرمان نمیدهد

ارور DE ماشین لباسشویی الجی ، علت ارور : مشکل از سوئیچ درب میباشد

ارور E47 ماشین لباسشویی بوش ، علت ارور : سنسور دما خراب میباشد و موتور را چک کنید

ارور E03 ماشین لباسشویی پارس ، علت ارور : مشکل از موتور و تاخو میباشد

ارور F04 ماشین لباسشویی هایسنس ، علت ارور : خطای هیتر میباشد

ارور E09 ماشین لباسشویی بلر ، علت ارور : مشکل از PCB میباشد

ارور F09 ماشین لباسشویی فاگور ، علت ارور : موتور شناسایی به عنوان معکوس نیست

سوالات متداول تعمیر ماکروویو

چنانچه در مدت 3 دقیقه با توان 900 وات نتواند یک لیوان آب را گرم نماید با مرکز خدمات تماس بگیرید.(برای انتخاب این حالت کلید استارت را 6 بار انتخاب می کنیم). باید این نکته یادآوری شود که ماکروویو برای گرم کردن به ولتاژ بالا نیاز دارد و در ساعات اوج مصرف به دلیل افت ولتاژ ، ممکن است این مشکل رخ دهد که در این صورت با بالا بردن زمان ، مشکل رفع می شود . (مثل ساعات اولیه شب که ساعات اوج مصرف می باشند.) *** اما اگر غذا دیرگرم می شود ممکن است به علت یکی از موارد ذیل باشد : 1)ممکن است در ساعات اوج مصرف از دستگاه استفاده شده است . 2)فضای داخلی دستگاه کثیف شده است . 3)حجم غذا اگر زیاد باشد ، تایم بیشتری جهت گرم شدن نیاز دارد . 4)غذاهای آبدار با تایم کوتاه تر و غذا های چرب با تایم بیشتر گرم می شوند . 5) شیر و غذاهای چرب جهت گرم شدن کامل نیاز به هم زدن در حین کار دارند. (تایم که به نصف رسید stop شود و هم زده شود) . «در صورتیکه یک لیوان آب در 3 دقیقه گرم می شود ، دستگاه از نظر گرم کنندگی ایراد ندارد.»
1- دقت شود که داخل دستگاه از ظروف فلزی یا ظروفی که دارای تزئینات آبکاری شده بوسیله فلزات هستند استفاده نشده باشد . 2 - لوازم جانبی مثل سه پایه های بلند و کوتاه نسبت به برنامه انتخابی ، درست استفاده شوند (از سه پایه در برنامه مایکرو استفاده نشود، چون احتمال آب شدن پین زیر سه پایه وجود دارد). 3- استیل داخل و متعلقات کاملا" تمیز و بدون چربی باشند . 4 - از ظروفی که لب پریدگی دارند استفاده نشود. 5- متعلقات فلزی دستگاه (سه پایه و جوجه گردان و بخار پز) را از دستگاه خارج کرده و یک لیوان آب داخل دستگاه گذاشته و یکبار کلید start را انتخاب می کنیم : اگر جرقه نزد : دستگاه ایرادی ندارد و ممکن است جرقه براثر پریدگی لعاب سینی و یا آب شدن پینهای زیر سه پایه و یا خط و خش افتادن روی درپوش بخار پز باشد و مواردی از این قبیل که در اینصورت باید آن قطعه تعویض گردد (توصیه می شود متعلقات مایکرو با سیم ظرفشویی و مواردی که ایجاد سایش یا خط و خش می کنند تمییز نشود. باید در آب خیسانده شوند و سپس تمیز شو ند.) اگر جرقه زد :با مرکز خدمات عتیق سرویس تماس گرفته شود .
1- داخل دستگاه ، سینی و ریل وچرخ زیر سینی کاملا" تمیز شود تا ذرات غذا و چربی باقی نمانده باشد . 2- یک جسم سنگینی مانند یک کاسه پیرکس همراه با آب روی سینی قرار دهید چنانچه با جسم سنگین سینی نمی چرخد ولی با جسم سبک می چرخد، شفت باید تعویض گردد( شفت : قطعه ای که زیر سینی و مرکز سینی قرار دارد _ این قطعه را به صورت عمود به بالا حرکت دهید ، جدا می شود) برای تهیه شفت زیر سینی مایکرو با مرکز خدمات تماس بگیرید . 3 - اگر سینی اصلا" نمی چرخد با خدمات عتیق سرویس تماس بگیرید.
1- مطمئن شوید که درحال انجام یک دستور ، دکمه دیگر را نزده باشید . مثلا اگر دستگاه در حال کار کردن است دکمه دیگر مثل گریل ، کانوکشن ، یا ساعت کار نمی کنند. 2- دکمه STOP / CLEAR چند بار زده شود تا اگر برنامه ای در حافظه مانده پاک شود . 3- دستگاه را از برق کشیده و پس از چند دقیقه مجدد به برق بزنید . 4 - کنترل گردد قفل کودک فعال نباشد (اگر با انتخاب کلیدها پیغام L (مخفف LOCK) مشاهد شد کلید stop/clear را 5 ثانیه نگاه داشته تا از حالت قفل خارج گردد) در غیر اینصورت با خدمات عتیق سرویس تماس بگیرید

سوالات متداول تعمیر جاروبرقی

چک و تمیز کردن کیسه و مخزن زباله ، لوله خرطومی و متعلقات آن و فیلترها(که در دفترچه راهنما محل قرار گیری فیلتر ها نشان داده شده است
1- دستگاه دیگری مثل سشوار را به پریز برق بزنید تا معلوم شود پریز برق دارد یا نه . 2- کنترل نمایید از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد . دستگاه باید مستقیما به یک پریز مستقل وصل باشد. 3- دوشاخه کاملا داخل پریز باشد و شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد . 4- لوله خرطومی بطور صحیح به دستگاه وصل شده باشد . توجه : در برخی از مدلها دستگاه با کلیدهای روی دسته ، و در برخی دیگر از روی بدنه روشن می شود . بعضی از مدلها هم روی بدنه و هم روی دسته کلید دارند که ابتدا با کلید روی بدنه دستگاه را روشن می کنیم(حالت STAND BY) و سپس با کلید روی دسته حالت مکش را انتخاب می کنیم. در صورت روشن نشدن دستگاه با خدمات تماس بگیرید.
جارو برقی هایی که برنامه مکش AUTO دارند به خاطر وجود یک سنسور (DUST SENSOR ) قدرت مکش کم و زیاد می شود(بر اساس ورود گرد و غبار به داخل دستگاه) این حالت کاملا" طبیعی می باشد .
1- کیسه یا مخزن زباله درست وصل شده باشد . 2- تمیز کردن فیلتر هوای خروجی و فیلترهای میانی (که در دفترچه راهنما محل قرار گرفتن فیلتر ها نشان داده شده) چنانچه مشکل برطرف نگردید با خدمات عتیق سرویس تماس بگیرید.

مشکل خود را پیدا نکرده اید؟!

تعمیرگاه مجاز عتیق سرویس
از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید