شنبه , ۲۷ آبان ۱۳۹۶
تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی

 زبان انگلیسی زبان پارسی

خانه / لوازم خانگی / راهنمای خرید یخچال فریزر

راهنمای خرید یخچال فریزر

راهنمای خرید یخچال فریزر

اگر شما هم نقشه خريد يخچال در سر داريد اما هنوز نمي‌دانيد كدام مدل را با كدام طرح انتخاب كنيد اين گزارش را از دست ندهيد. ما به شما مي‌گوييم در بازار داغ يخچال‌فريزرها چه مي‌گذرد.

اين روزها بازار يخچال‌ فريزرها درست بر عكس خودشان تا دل‌تان بخواهد گرم است. طرح و رنگ و مدل‌ها آنقدر متنوعند كه انتخاب را با وجود همه زيبايي‌هايش سخت مي‌كنند. اگر شما هم نقشه خريد يخچال در سر داريد اما هنوز نمي‌دانيد كدام مدل را با كدام طرح انتخاب كنيد اين گزارش را از دست ندهيد. ما به شما مي‌گوييم در بازار داغ يخچال‌فريزرها چه مي‌گذرد.

كنار در كنارها محبوب‌تر هستند

با توجه به نياز خريداران و فروش بازار متوجه مي‌شويد كه به ندرت مي‌شود خانواده‌اي از يخچال فريزرهاي جدا استفاده كنند، زيرا با وارد شدن سايدباي‌سايدها به بازار، انگار ديگر فروش در دستان اين اجناس است. مزيت‌هايي كه اين اجناس نسبت به يخچال فريزرهاي جدا دارند بسيار زياد است و از مهم‌ترين آن‌ها جمع و جور بودن  نسبت به يخچال فريزرهاي جدا هستند. از زماني كه سايد‌باي‌سايدها به بازار عرضه شد ديگر  كارخانه‌هاي بزرگ دنيا روي يخچال فريزرهاي جدا كار نكردند ولي سايدباي‌سايدها روز به روز بهتر و پرفروش‌تر شدند.

 ايراني‌هاي محبوب

از معروف و محبوب‌‌ترين برندهاي محبوب ايراني مي‌شود  امرسان  و  لورچ  را نام برد كه به نوبه خودشان فروش بالايي دارند و با برندهاي خارجي كم و بيش در رقابت هستند. امرسان از لحاظ ظاهر، فيزيك و ابعاد دست كمي از برندهاي روز دنيا ندارد اما از نظر كيفيت داخلي و تخصص يكسري كم و كاست‌هايي دارد. البته كارشناسان طول عمر فرون يا همان سردكننده اين اجناس پايين‌تر از برندهاي روز دنياست، همچنين دينام آن‌ها هم كم‌كارتر از برندهاي معروف است. عمر استاندارد اين اجناس اما قابل قبول است در ضمن نمونه‌هاي ايراني ارزان‌تر هستند. در مورد نمونه‌هاي ايراني بايد به اين نكته اشاره كنيم كه واقعا نمونه‌هاي مناسبي هستند اما متاسفانه مردم گاه به آن‌ها بي‌توجهي مي‌كنند و اين باعث شده كه براساس برخي شايعات، برندهاي معتبر داخلي محصولات خود را با نام‌هاي خارجي به فروش برسانند!

ال‌جي  يك گام  جلوتر

از شناخته‌شده‌ترين برندهاي دنيا مي‌شود ال‌جي، سامسونگ و ايندزيت را نام برد كه پرفروش‌ترين آن‌ها در كشور ما گويا فعلا ال‌جي است زيرا ضمانتنامه آن تحت نظر شركت ايراني به نام گلدايران است. رنج قيمت مناسب و كارايي‌هاي بالاي اين برند آن را پرفروش‌ترين برند در ايران ساخته است. برند سامسونگ هم محبوبيت‌هاي خاص خودش را دارد ولي نصب قطعات آن در خارج از كشور و هماهنگ كردن دينام و موتور آن با ژنراتورهاي استاندارد كشورهاي توليدكننده مانند آلمان و ژاپن اين برند را در ايران پرمصرف ساخته است.

با كيفيت اما گران قيمت!

ايندزيت برند بسيار معروفي براي توليدات لوازم خانگي در سراسر دنياست. اين برند 30 سال سابقه توليد لوازم خانگي در ايتاليا دارد. محصولات اين برند با كارايي‌هاي بالا در سراسر دنيا عرضه مي‌شود و همين خصوصيات آن را از گران‌ترين اجناس بازار ساخته است. بالا بودن قيمت لوازم‌هاي اين برند آن را از كم‌فروش‌ترين اجناس ساخته اما به هر حال اين يخچال فريزرها قابليت‌هاي زيادي دارند.

سرگرمي با سايدباي‌سايد

حدود 3 سال است كه سامسونگ محصول تازه‌اي  را به بازار ارائه كرده كه توانسته  هواداران زيادي را به خودش اختصاص بدهد. هر خانم خانه‌داري با ديدن اين محصول بدون ترديد براي خريد وسوسه مي‌شود! سامسونگ براي نخستين‌بار در ايران سايد‌باي‌سايدي را به بازار عرضه كرده كه روي آن يك LCD نصب شده است و مي‌شود آن را با آنتن‌هاي معمولي به شبكه‌هاي تلويزيوني وصل كرد و ديگر حتي در آشپزخانه  و در حال كار هم تلويزيون تماشا كرد. با اين كار سامسونگ 2 محصول را در يك مجموعه ارائه داده. ولي بعد از مدت يك سال، برند ايندزيت، آپشن جديدي را به يخچال اضافه كرد. محصولي كه ايندزيت ارائه داد با يك LED و به همراه داشتن دوربين در درون يخچال بود، يعني بدون باز كردن در يخچال مي‌توانيد از محتويات داخل آن، دما و رطوبت فضاي داخل يخچال باخبر شويد. بعد از وارد شدن اين توليدات جديد توجه بسياري از خريداران به اين يخچال‌ها جلب شد.

به رنگ چوب

مدل‌هاي مختلفي از هر برند در بازار عرضه ‌شده و هر‌سال تنوع آن‌ها زيادتر مي‌شود. كارشناسان معتقدند اكثريت مدل‌هاي زيبا با تنوع رنگ‌ها به برند سامسونگ اختصاص دارد، زيرا طرح‌هاي جالب با رنگ‌هاي متفاوت از خود ارائه مي‌دهد و اين برند به ظاهر بسيار توجه مي‌كند.رنگ محبوب اين اجناس سفيد (يخچالي) است ولي در طول اين 2 سالگذشته رنگ‌هاي نقره‌اي و كرم قهوه‌اي هم فروش بسيار بالايي داشته‌اند. مدل جديدي كه ال‌جي ‌ براي سال جديد، يعني سال 91 ارائه كرده است بسيار جالب است. اين مدل به اين شكل است كه طرح بدنه يخچال به رنگ آجري با مدل‌هاي چوبي و با رنگ‌هاي مشكي و قهوه‌اي بسيار براق و پرزرق و برق است كه طرفداران زيادي را پيدا كرده است.

چگونه يخچال‌هاي‌مان را بشوييم؟

لازم است به منظور پيشگيري از بوي نامطلوب، يخچال را تميز نگه داريد. غذاهاي فاسد را فورا بيرون بياوريد، در غير اين صورت ممكن است بر سطح پلاستيكي كشوهاي دستگاه اثر گذاشته و آن‌ها را كدر كند. براي پاك كردن سطح بيروني و تميز ماندن آن از محلول آب گرم و صابون يا مواد پاك‌كننده ملايم استفاده كنيد. توصيه مي‌شود به طور مرتب قسمت داخلي را تميز كنيد تا از بدبو شدن داخل دستگاه جلوگيري شود. تمامي قطعات داخلي را با محلول جوش شيرين يا ماده پاك‌كننده ملايم و آب گرم شسته و حتما خشك كنيد. رطوبت اضافي را با اسفنج و پارچه خشك پاك كنيد تا باعث شوك الكتريكي نشود.هرگز از اسكاچ، برس سيمي و فلزي براي تميز كردن استفاده نكنيد. از پاك‌كننده‌هاي اشتعال‌زا و سمي استفاده نكنيد و به هيچ عنوان با دستان خيس سطوح منجمد را لمس نكنيد زيرا اشيا در اثر تماس با سطوح سرد بلافاصله به آن مي‌چسبند.

آن‌ها چند سال عمر مي‌كنند

طول عمر يك يخچال‌فريزر استاندارد 5 سال است ولي اگر ماده‌ سردكننده آن از گاز استاندارد تشكيل شده باشد تا 10 سال هم به طور استاندارد كار مي‌كند. عمر اين اجناس به نحوه استفاده از آن‌ها هم بستگي دارد اگر به نكات ايمني از قبيل: كنترل برق، استفاده دينام، تميز نگه داشتن آن‌ها، تعويض به موقع ماده‌ سردكننده، بررسي سيم برق آن توجه كنيد مي‌توانيد سال‌ها از آن استفاده كنيد. يخچال فريزرها حتما بايد از ديوار و لوازم برقي ديگر آشپزخانه فاصله داشته باشد تا خراب نشوند. پايه‌هاي يخچال فريزر بايد تراز باشد تا لق نزند و به ياد داشته باشيد روي آن نبايد چيزي گذاشته شود، زيرا به يخچال فشار مي‌آورد.

درباره ی atighservice

atighservice
عتیق سرویس بزرگترین و قدیمی ترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در ایران        تعمیرگاه مجاز کن وود ، نمایندگی مجاز مولینکس ، تعمیرگاه مجاز آبسال ، تعمیرگاه مجاز فیلیپس ، تعمیرگاه مجاز انواع برندهای خارجی و داخلی     >>>>>> مشاوره رایگان تلفنی : 09122902536

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدت زمان برای جوابدهی به کد امنیتی به اتمام رسیده،لطفا مجدداً کد امنیتی را بارگذاری نمایید.