شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۶
تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی

 زبان انگلیسی زبان پارسی

خانه / تعمیرگاه مجاز کنوود (KENWOOD) / راهنمایی استفاده از یخچال وفریزر کنوود

راهنمایی استفاده از یخچال وفریزر کنوود

یخچال از کار افتاده و خنک نمی کند 

اگر در قسمت فریزر مواد غذایی کاملا از حالت فریزر خارج شده باشد ( مثلا مرغ و گوشت کاملا شل و نرم شده اند ) در صورتیکه دو شاخه به پریز مستقیم وصل شده باشد ( بدون استفاده از سیار و محافظ و سه راهی ) وبا دستگاه دیگری مشترک نباشد و اب شدن مواد غذایی به دلیل  قطعی برق نباشد با مرکز خدمات تماس گرفته شود . آیا لامپ داخل یخچال روشن است ؟

1) در صورت مثبت بودن جواب ، اگر روی صفحه نمایشگر «پیغام خطا » دیده شود ، با مرکز خدمات تماس گرفته شود .

2) در صورت منفی بودن جواب : 1.پریز برق مشکلی ندارد ؟ برای کنترل می توانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به پریز برق بزنید تا معلوم شود برق دارد یا نه  . 2. کنترل نمایید از سه راهی  جهت برق استفاده نشده باشد . یخچال باید مستقیما به یک پریز مستقل وصل باشد . 3. دوشاخه یخچال مشکلی ندارد ؟ بدین معنا که کاملا داخل پریز باشد یا شکل ظاهری  دو شاخه دفرمه نشده باشد .

فریزر برفک زده است 

مشکل برفک به چه صورت دیده می شود ؟

1)چنانچه یخزدگی به صورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر مشاهده شود با مرکز خدمات تماس بگیرید  2) اگر برفک به صورت قطرات اب یخ زده (قندیلک ) روی دیواره داخلی فریزر و سقف  مشاهده شود  این امر طبیعی است . چون با باز شدن درب فریزر رطوبت  موجود در هوا  جذب فریزر می شود . ( بعد از تمیز کردن یخچال، درب یخچال و فریزر کمتر باز و بسته شود )  3) اگر داخل مشمع مواد فریز شده  ذرات  ریز برفک مشاهده شود ، به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و طبیعی می باشد . 4) اگر یخ زدگی به صورت یک پوسته نازک باشد یعنی به اندازه ای که بتوان با حوله یا دستمال پاک نمود طبیعی می باشد . معمولا در فصل تابستان به علت رطوبت زیاد هوا این مورد بیشتر مشاهده می شود .

بدنه یخچال گرم است 

*اگر گرمای مذکور مربوط  به بدنه کناره درب ستون میانی ویا پشت بخچال است ، کاملا ، طبیعی است . *فاصله از دیوار و کناره های یخچال : ( کناره ها حداقل 5 سانتی متر و از پشت 10 سانتی متر واز سقف 30سانتی متر )

مواد داخل یخچال یخ می زند

1)آیا « تنظیم دما » به صورت صحیح انجام گرفته است ؟ جهت راهنمایی به قسمت « تنظیم دما » مراجعه گردد . 2)در یخچال :طبقات بالای یخچال خنک ترین قسمت می باشند میوه و سبزیجات و لبنیات را در طبقات بالا قرار ندهند . 3) در یخچال هرچه ازسمت درب به  طرف دیواره عقب نزدیک می شویم  خنک تر می شود ( مواد غذایی ابدار نظیر هندوانه نباید به دیواره  عقب بچسبد ) 4) میوه و سبزیجات  حتما باید در کشوی جا میوه ای قرار گیرد و قرار دادن میوه و سبزیجات بر روی طبقات ، انها را به صورت نیمه فریز نگه می دارد. 5) اگر فقط میوه و سبزی در کشوی اعجاز گر یخ می زند کنترل شود  که دمای کشو در حالت نیمه فریز ( مرغ و گوشت ) نباشد ، در این صورت روی  دمای میوه و سبزیجات قرار گیرد . 6) چنانچه با تغییر تنظیم دما به گرمترین درجه و رعایت کردن  موارد فوق ،مواد غذایی هنوز یخ می زند با مرکز خدمات تماس بگیرید

تنظیمات دمای یخچال به هم می خورد

1- اگر این تغییر دما « پس از رفتن برق» یا « کشیدن دوشاخه از پریز» رخ داده است ،طبیعی است و نیاز به تنظیم مجدد دارد. 2- در سر راه دستگاه سیم سیار نباشد . یخچال باید به برق مستقیم وصل باشد و ممکن است بخاطر وصل شدن به سه راهی و با یک جابجایی ، برق دستگاه قطع و وصل شده باشد و تنظیمات به حالت اولیه برگشته باشد . باید مجدد تنظیمات انجام شود . ( توجه : همیشه بعد از تنظیم دما قفل کودک فعال شود تا تنظیمات بصورت دستی تغییر نکند  3- در صورت استفاده از محافظ ، این مورد زیاد مشاهده می شود. 4- در صورتی که غیر از موارد فوق تنظیمات خود به خود تغییر کند با خدمات تماس بگیرید .

یخچال بوی بد می دهد

اگر مواد داخل یخچال و فریزر در ظروف در بسته یا نایلکس نگهداری نمی شود ، بوی مواد غذایی بصورت ترکیبی از بوهای مختلف ،در یخچال ایجاد بوی بد می کند. برای تمیز کردن و رفع بو مراحل زیر انجام گردد : 1- با جوش شیرین و وانیل و اسفنج تمام قسمتهای داخلی یخچال پاکسازی و خشک شود. می توان از شامپو بچه استفاده کرد. این شستشو باید تا رفع بو تکرار شود ، ممکن است چندین روز زمان ببرد . توجه : از گرفتن آب مستقیم روی بدنه و داخل یخچال جهت شستشو جلوگیری شود. 2- درب یخچال و فریزر پس از تمییز نمودن بایستی کاملا باز بماند( تا مدتی که بو حذف گردد ) . 3- جهت رفع بوی « بوگیر یخچال» باید از سشوار استفاده کرد یا مقابل نور مستقیم خورشید قرار داد. در صورتی که مدت زمان زیادی این کار صورت نگرفته باشد و خود بوگیر بوی زیادی می دهد ، باید بوگیر تعویض شود.

صدای غیر طبیعی دارد

1)ممکن است صدای کار کردن کمپرسور(موتور) باشد (صدای کمپرسور از لحظه ای که ON(روشن) می شود تا زمانی که OFF (خاموش) شود یک صدای یکنواخت می باشد یعنی این صدا کم و زیاد نمی شود و هر زمانی که کمپرسور یخچال کار می کند به یک اندازه صدا می دهد . 2)ممکن است صدای دیفراست (یخ زدایی) باشد(در زمان دیفراست چون فوم های بدنه در اثر اختلاف دما گرم و سرد می شوند(منقبض و منبسط می شوند) از فومهای بدنه صدا شنیده می شود ، که این صدا ها صدای ممتد نمی باشد و صدا های تکی و با فاصله می باشد). 3)ممکن است صدای فن باشد . (یک فن کنار موتور کار می کند و یک فن داخل فریزر – اگر از داخل فریزر «بعضی مواقع» صدای خیلی بلند وغیر عادی شنیده می شود و با باز کردن درب دستگاه صدا قطع می شود و بعد از بستن مجدد صدا شروع می شود : با خدمات تماس بگیرید) 4) در یخچالهای ساید اگر فقط در زمان آبگیری صدا شنیده می شود و همینطور زمانی که یخساز آبگیری می کند این صدا طبیعی می باشد ( صدای شیر برقی )  5) در یخچال های ساید چند ثانیه بعد از یخ گرفتن صدای بسته شدن دریچه شنیده می شود که این صدا طبیعی می باشد .6) ممکن است صدا به خاطر تراز نبودن باشد ( برای مطمن شدن از تراز دستگاه : با دست بدنه را نگه داشته و فشار دهد ، اگر صدا قطع شود یا کم شود وبا جدا کردن  دست از بدنه مجدد صدا شروع شد : دستگاه تراز نیست ) . 7) در صورتی که ، در زمان  باز یا بسته شدن دربها عادی از لولا شنیده شود به واحد خدمات اطلاع دهید . درسایر موارد با مرکز خدمات تماس بگیرید .

آبسرد کن اب نمی دهد 

1- اگر دستگاه تازه نصب شده حتما باید2دقیقه دست خود را روی پدال ابریز بگذاریم تا هوای داخل شلنگ تخیله شده و اب به  ورودی ابریز برسد .

2-می باید 1. شیر اب کامل باز 2. شلنگ تا خوردگی نداشته باشد 3.اب منزل قطع نباشد . 3-اگر فشار اب کم شده : با توجه به املاح موجود در اب مناطق مختلف ، زمان استفاده از فیلتر پایان یافته است . در این صورت باید  فیلتر دستگاه عوض شود . اگر موارد فوق رعایت شد و اصلا اب نمی دهد با مرکز خدمات تماس  بگیرید .

یخچال ساید یخ ساخته، ولی خارج نمی شود

1- آیا گزینه یخ در Display انتخاب شده است؟ چنانچه انتخاب نشده است این امر صورت پذیرد. 2-اگر یخ در باکس یخ موجود باشد ولی خارج نمی شود (این مورد بیشتر مواقعی پیش می آید که : 1) یخچال خاموش بوده 2)قطعی برق داشته باشند 3)مصرف یخ کم باشد) باکس یخ خارج شود و قالبهای یخ از هم جدا شوند و در صورتی که به هم چسبیده اند باکس یخ خالی شود و مجدد در محل خود قرار گیرد . 3- آیا یخ داخل ورودی یخ به بیرون گیر کرده است؟ در صورت بروز این مشکل یخ هارا با دست خارج نمایند. 4- اگر یخ از باکس یخ خارج می شود ولی درپوشی که باید باز شود تا یخ خارج شود باز نمی شود با مرکز خدمات تماس گرفته شود. 5- در صورت نشتی آب ، داخل باکس یخ با مرکز خدمات تماس بگیرید. و در سایر موارد هم با مرکز خدمات تماس گرفته شود.

فقط یخ خرد شده می دهد حتی با انتخاب گزینه یخ قالبی 

1- باکس یخ را خارج نموده و یخ ها را از یکدیگر جدا  نموده و مجدد  داخل باکس یخ ریخته  شود و در صورت به هم چسبیدن قالب ها  باکس یخ کامل خالی شود و در محل خود قرار گیرد . 2- در صورت یخ زدگی دیواره پشت باکس یخ : تماس با خدمات . در صورت حل نشده به مرکز خدمات اطلاع دهید .

آبریز آب خنک نمی دهد

دمای آبی که در «واتر تانک» ذخیره می شود بین 7 تا 12 درجه سانتی گراد تعبیه شده است. در صورتی که اگر یک ظرف آب داخل یخچال قرار دهند دمای آب حدود 3 درجه سانتی گراد می باشد . پس کاملا” طبیعی است که آبی که از آبریز ساید خارج می شود خیلی خنک نباشد. (دمای آبی که از آبریز خارج می شود را نمی توان تغییر داد حتی با تغییر درجه یخچال و فریزر).

هنگام یخ گرفتن از یخچال ساید درب فریزر باز می شود

یخهای داخل باکس یخ به هم چسبیده و هنگام گرفتن یخ به در فشار می آورد و درب باز می شود . برای رفع آن باید باکس یخ را خارج نموده ، یخها را داخل سینی ریخته و با تکان دادن آنهارا از هم جدا کرده و مجددا” داخل باکس یخ بریزیم و در صورت چسبیدن قالب ها به همدیگر کل یخ خالی شود . دقت شود باکس یخ دقیق جا زده شود . سپس امتحان می کنیم . درصورت رفع نشدن ایراد به مرکز خدمات اطلاع داده شود.

خارج شدن هوای گرم از زیر یخچال 

در کنار موتور و لوله های کندانسور یخچال یک فن قرار دارد که با کار کردن فن ، هوای گرم از پشت یخچال و زیر یخچال خارج می شود که این حالت کاملا  طبیعی می باشد .

تنظیم دمای یخچال ساید

ابتدا مشخص شود تنظیم درجه مربوط به فریزر است یا یخچال . سپس به صورت زیر عمل نمایید : اگر به صورت « خط های افقی » بود هرچه تعداد خط کمتر شود گرمتر وهرچه تعداد خط بیشتر شود سردتر می شود . اگر به صورت درجه سانتی گراد باشد : در یخچال : بیشترین سرما {صفر درجه} می باشد و کمترین سرما {6 درجه} می باشد که نرمال 3 درجه می باشد . در فریزر : کمترین سرما15- درجه و بیشترین سرما 23- درجه می باشد که نرمال  19- درجه می باشد .

 

 ===== تلفن های تماس : =====

 

===== ۰۲۱-۷۷۸۶۲۲۴۶ =====

===== ۰۲۱-۷۷۷۳۵۰۲۱ =====

===== ۰۲۱-۷۷۷۱۴۵۴۱ =====

===== ۰۲۱-۷۷۷۱۴۵۴۰ =====

 

 

 

 ===== نشانی : =====

 

===== تهران – تهرانپارس – فلکه اول – نرسیده به سه راه تهرانپارس – خیابان شهید حسینی(بهار) پلاک ۱۴۳

کد پستی : ۱۶۵۱۸۷۶۷۸۶ =====

درباره ی atighservice

atighservice

عتیق سرویس بزرگترین و قدیمی ترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در ایران
      
تعمیرگاه مجاز کن وود ، نمایندگی مجاز مولینکس ، تعمیرگاه مجاز آبسال ، تعمیرگاه مجاز فیلیپس ، تعمیرگاه مجاز انواع برندهای خارجی و داخلی
   

>>>>>>
مشاوره رایگان تلفنی : 09122902536