دوشنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۶
تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی

 زبان انگلیسی زبان پارسی

خانه / تعمیرگاه مجاز کنوود (KENWOOD) / خدمات تعمیرات مرکزی ظرفشویی کنوود

خدمات تعمیرات مرکزی ظرفشویی کنوود

ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند : میز غذا یکی از هیجان انگیز ترین بخش های هر میهمانی  به حساب می اید . همه ما  خاطرات خوشی از چنین میز هایی داریم . اما به محض پایان مراسم دیگر هیچ نشانی از ان همه زیبایی دل فریب به جا نخواهد ماند . انچه می ماند انبوه ظرف های کثیف و ته ماده غذاهاست . هرادم با وجدانی با دیدن این منظره از خود می پرسد : کدام بخت برگشته ای میخواد ظرف ها را بشوید ؟  ماشین ظرفشویی وظیفه ان شستن و آبکشی ظرف های کثیف است . کافی است  ظرف ها را درون ماشین قرار دهید ، ماده شوینده را اضافه کنید و پس از تنظیم سیکل های شستشو ، ماشین را روشن کنید .

اما مراحلی که درون ماشین ظرفشویی  طی می شود خیلی مفصل تر از این هاست . این ماشین ها برای انجام وظیفه شان معمولا هشت مرحله را طی می کنند . پر کردن اب در حوضچه ، حرارت دادن به اب تا رسیدن به دمای مناسب ، شلیک فواره های اب به ظرف ها ، خالی کردن  اب کثیف ، پاشیدن اب اضافی به ظروف ها برای ابکشی ، خالی کردن دوباره اب وحرارت دادن با هوا برای خشک کردن ظرف ها .

ماشین های ظرفشویی علاوه بر تمام مراحل ، برای اطمینان از درست کار کردت به طور مرتب خودشان را کنترل می کنند زمان هریک از سیکل ها و مراحل کار توسط تایمر یا کامپیوتر کوچک  به دقت تنظیم می شود . در ماشین های ظرفشویی حسگری حرارتی قرار دارد که با کنترل مداوم حرارت اب و هوای درون ماشین از بیش از حد گرم شدن و سبب دیدن ظرف ها جلوگیری می کند . حس گر دیگری  نیز در ماشین نصب شده است که در صورت بالا امدن سطح اب با باز کردن مجرای فاضلاب مانع از غوطه ور شدن ظرف ها و سرریز شدن اب می شود . در برخی از ماشین های ظرفشویی حسگری وجود دارد که میزان کثیفی اب  ریخته شده از ظرف ها را تشخیص می دهد .هر وقت که اب ریخته شده از ظرف به حد کافی تمیز باشد ، این حسگر تشخیص می دهد که ظرف کاملا پلک شده است . یا این که ماشین های ظرفشویی کاملا اب بندی  شده اند اما هیچ وقت از اب پر نمی شود .در واقع اب ورودی به ماشین تنها حوضچه کوچکی را پر می کند که در کف  ماشین قرار دارد . برای گرم کردن اب المنت های در کف ماشین نصب شده اند که می توانید دمای اب را به55 تا 60 درجه سانتی گراد برسانند سپس اب به کمک پمپی به سمت فواره ها می افتد درست مثل وقتی است  که انگشتان شستتان  را روی دهنه شیلنگ اب فشارید در واقع با کاهش فضای خروجی ، اب ناچار می شود با نیروی بیشتر به بیرون پرتاب شود . فواره های ماشین ظرفشویی نیز براساس همین اصل ساده کار می کنند . نیروی اب در این فواره ها درست مثل اب پاش های زمین چمن باعث چرخش بازوهای فواره نیز می شود .

زمانی که شستن و ابکشی ظرف ها به پایان رسید ، تمام اب استفاده شده به درون حوضچه پر شده و توسط پمپ به خرج از ماشین هدایت  می شود . بسته به نوع ماشین ظرفشویی ممکن است فاضلاب ماشین به طور مستقیم به لوله  فاضلاب  زیر سینک اشپزخانه متصل  شود . یا اینکه توسط  شیلنگ به داخل سینک بریزد . اخرین مرحله کار ماشین ظرفشویی که اختیاری است ، سیکل خشک کردن است .

در این مرحله المنت های زیر حوضچه با گرم کردن هوای داخل ماشین خشک کردن ظرف ها کمک می کنند . اما اغلب افراد  برای صرف جویی در مصرف برق با بار گذاشتن در ماشین صبر می کنند  تا ظرف ها خود به خود خشک شود ماشین های ظرفشویی به لحاظ مکانیکی خیلی پیچیده نیستند و به طور عمده از سه بخش مکانیسم کنترل ، شیر ورودی ، پمپ تشکیل می شوند

مکانیسم کنترل

در بسیاری از ماشین ها مکتنیسم کنترل سیستم الکترو مکانیکی ساده است پشت صفحه کنترل قرار دارد . در واقع این سیستم تایمری است که مدت مان هر یک از مراحل کار را مشخص می کند وهریک از انها از قبیل پخش کردن ماده شوینده ، پاشیدن اب و خارج کردن فاضلاب را در موقع مناسبش فعال می کند . در برخی از مدل های گران قیمت تر امروزی که از سیستم های کنترلی کامپیوتری بهره می گیرند ، امکاناتی مثل قفل کودک به چشم می خورد .

شیر ورودی و پمپ

شیر ورودی جایی است که اب از لوله کشی شهری وارد ماشین ظرفشویی می شود . زمانی که شیر های  ورودی باز می شوند تا حوضچه پر می شود ، نیاز به کار پمپ نیست و تنها فشار اب ورودی است که باعث پر شدن حوضچه می شود . پمپ که شاید کلیدی ترین قسمت ماشین باشد ، توسط یک الکتروموتور به حرکت در می اید . پمپ ماشین ظرفشویی در خلال دو مرحله از کار فعال می شود :

زمانی که اب باید با فشار به سمت بازوهای اب پاش هدایت شود و بعد از مرحله ای که فاضلاب ماشین به سمت مجرای  خروجی هدایت شود  مجموعه پمپ موتور درست زیر حوضچه و در مرکز ماشین نصب شده است . در ماشین ظرفشویی به طور عمده از دو نوع پمپ حرکت مستقیم و برگشت

پذیر تغییر حالت کار پمپ از بازوهای اب پاش به مجرای خروجی  فاضلاب توسط تغییر جهت حرکت موتور  انجام می گیرد . حالت استقرار این پمپ ها معمولا عادی است . در پمپ های حرکت مستقیم ، موتور تنها در یک جهت کار  می کند . بنابراین برای تغییر جهت جریان از بازوهای اب پاش به مجرای خروجی ، از سولونیدیاستفاده می شود که شیر های مناسب را در موقع نیاز باز وبسته می کند . پمپ های برگشت ناپذیر معمولا به صورت افقی نصب می شوند .

با این  که هدف از ساخت ماشین هایی مثل لباس شویی  و ظرف شویی  را حتی بیشتر است ، اما تصورنکنید که با خرید چنین  ماشین هایی دیگر وظیفه ای به دوش تان  نخواهد بود . درست است که ماشین ظرفشویی کارهای زیادی انجام می دهد . اما کاربر چنین ماشینی نیز در عملکرد بهتر دستگاه  و ماندگاری بیشتر ان  نقش مهمی را بازی خواهد کرد . اما کاربرد چنین ماشینی نیز در عملکرد بهتر دستگاه و ماندگاری بیشتر ان نقش مهمی را بازی خواهد کرد. پس از  حالا به بعد شما وردست ماشین ظرف شویی  شده اید . به یاد داشتن نکته های زیر باعث  می شود تا از ماشین ظرفشویی تان بیشتر لذت ببرید .

نکات مهم ، هنگام کار کردن با ماشین های ظرقشویی  از شوینده های معمولی استفاده نکنید . کف تولید شده توسط مایع ظرفشویی معمولی ممکن است تمام محفظه را پرکند واز بالای ماشین سرریز شود .

بیش از اندازه داخل ماشین را از ظرف پر نکنید . فواره های اب برای ان که به درستی کار کنند باید فضای کافی در اختیار  داشته باشند . ظرف ها را طوری در ماشین قرار دهید که قسمت های کثیف تر روبروی فواره ها قرار بگیرند . ظرف های استیل و نقره را هم با هم قاطی نکنید قرار گرفتن دو فلز متفاوت در محیط مرطوب باعث خوردگی می شود .

مراقب باشید قاشق ها ، ظرف های گود مثل کاسه و به طور کلی ظرف هایی که شکل یکسان دارند از هم جدا بمانند . در واقع ظرف های هم شکل طوری طراحی و ساخته می شود که داخل یکدیگر قرار بگیرند و بنابراین اب نمی تواند به همه جای ظرف برسد .

ظروف چوبی و چینی های ظریف را داخل ماشین قرار ندهید . این گونه ظرف ها دست خودتان را می بوسد  . در واقع  ظروف های که احتمال لب پر شدن وشکستن انها در صورت برخورد با یکدیگر وجود دارد ، گزینه های مناسبی برای ماشین ظرفشویی نیستند .

ماشین را در ساعت هایی از روز روشن کنید که فشار اب بالا باشد  سعی کنید از ماشین لباسشویی و ظرفشویی به طور همزمان استفاده نکنید . در واقع اگر موقع کار ماشین ظرفشویی در جای دیگری از خانه مقدار زیادی اب مصرف نشود ، ظرف ها بهتر تمیز می شود .

اگر اب لوله کشی منطقه یا شهرتان ، از نوع اب سخت است و املاح زیادی دارد باید از شوینده بیشتری استفاده کنید  ظرف های پلاستیکی رادر اب چکان پایینی ماشین قرار ندهید . حرارت المنت های کف ماشین ممکن است باعث تغییر شکل این گونه ظرف ها شوند .البته این اتفاق زمانی رخ می دهد که بخواهید از سیکل خشک کن استفاده کنید . ظرف ها را پیش از قرار دادن در ماشین تمیز نکنید . در واقع اگر چه باید تکه های بزرگ غذا را از ظرف خارج کرد ، اما ماشین  ظرفشویی برای حفظ پی اچ محیط در سطحی مناسب ، به خرده هایی از غذا که روی ظرف چسبیده اند ، وابسته است  ظرف های کریستالی را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید کریستالها به خاطر داشتن سرب در ترکیبشان به شدت به محیط شیمیایی داخل ماشین واکنش نشان می دهند . ظرف های آلومینیمی در اثر شسته شدن با ماشین رنگشان را از دست می دهند . اغلب سازندگان ظروف تفلون معتقدند مواد شیمیای داخل ماشین ظرفشویی ( در حقیقت مواد شوینده ) دراز مدت بر پوشش این گونه ظرف ها اثر می گذارد

ماشین های ظرفشویی فراینده استرلیزه کردن را انجام نمی دهند . برای استرلیزه کردن باید ظرف به مدت 15 دقیقه در معرض بخار تحت فشار با دمای 121 درجه سانتی گراد قرار گیرد . با توجه به این که در اغلب ماشین های ظرف شویی در خلال  مرحله شتشوی بهداشتی از ترموستاتی استفاده می کنند که در 75 درجه سانتی  گراد فعال می شود و فعال شدن ترموستات یعنی پایان مرحله ، بنابراین دما هرگز به دمای مورد نیاز استریلیزه کردن نخواهد رسید .

 

 ===== تلفن های تماس : =====

 

===== ۰۲۱-۷۷۸۶۲۲۴۶ =====

===== ۰۲۱-۷۷۷۳۵۰۲۱ =====

===== ۰۲۱-۷۷۷۱۴۵۴۱ =====

===== ۰۲۱-۷۷۷۱۴۵۴۰ =====

 

 

 ===== نشانی : =====

 

===== تهران – تهرانپارس – فلکه اول – نرسیده به سه راه تهرانپارس – خیابان شهید حسینی(بهار) پلاک ۱۴۳

کد پستی : ۱۶۵۱۸۷۶۷۸۶ =====

درباره ی atighservice

atighservice
عتیق سرویس بزرگترین و قدیمی ترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در ایران        تعمیرگاه مجاز کن وود ، نمایندگی مجاز مولینکس ، تعمیرگاه مجاز آبسال ، تعمیرگاه مجاز فیلیپس ، تعمیرگاه مجاز انواع برندهای خارجی و داخلی     >>>>>> مشاوره رایگان تلفنی : 09122902536

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدت زمان برای جوابدهی به کد امنیتی به اتمام رسیده،لطفا مجدداً کد امنیتی را بارگذاری نمایید.