دوشنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۶
تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی

 زبان انگلیسی زبان پارسی

خانه / تعمیرگاه مجاز کنوود (KENWOOD) / تعمیرات مرکزی ماشین لباسشویی کنوود

تعمیرات مرکزی ماشین لباسشویی کنوود

 

1 – سیستم ایرواش (Air Wash ) : سعی کنید این تکنولوژی در ماشین لباسشویی که خرید میکند وجود داشته باشد.این سیستم در لباسشویی برای از بین بردن بوی نامطبوع وچروک البسه شما می باشد چرا که در این سیستم باعث می شود انواع میکروب ها وانواع عامل های الرژی زای میکروسکپی و باکتری ها مضر از بین برود . چیز جالبی که وجود دارد این است که زمان که شما لباس هایتان در اثر استفاده دچار بوی بد و نامطبوع می شود   بدون این که بر روی ان اب و مواد شوینده ریخته شود درکوران هوای داغ اولا این که بوی بد ونامطبوع از بین می رود و همچنین چروک لباس هایتان.

2- سیستم شستشوی قوی ( intensive wash ) : وقتی لباسی را داخل ماشین لباسشویی می انداختید و با این که زمان زیادی روهم صرف شستن می کرد اما لباس و لکه مورد نظر پاک نمی شد و به همین خاطر شرکت های سازنده ماشین لباسشویی سیستم شستشویی قوی را قرار دادند که به این صورت هست که دراین سیستم سرعت چرخش و قدرت شستشو رادر هرنوع شستشویی بالا می برد و همین موضوع باعث تمیز شدن بیش از حد لباس ها می شود.

3-شستشو مراقبت کودک : سیستم شستشویی میباشد که دراثر آن باعث مراقبت از لباس های کودکتان می شود که در اثر این سیستم ، در اصل موادشوینده ار روی لباس های کودکان کاملا پاک می شوند تابه پوست ظریف ان ها صدمه ای وارد نشود ودرکل این سیستم شستشو به این صورت کار میکند که به وسیله حرارت بالایی که در شستشو ایجاد می کند و همچنین ابکشی های اضافه و مکرو این مواد را کاملاً از روی لباس ها ازبین می برد .

4- سیستم شستشو با دست ( Hand Wash ) : این سیستم شستشوی دست در اصل به این معنا نیست که دراین سیستم شستشو لباس ها به صورت کاملاً ملایم ونرم شستشو می شود و در اصل چون مانند شستشوی دست ملایم هست این مورد رابه نام هندواش یا همان شستشوی دست نام گذاری کرده اند.

5- سیستم شستشوی رنگ تیره : وقتی لباس های تیره خود را درداخل ماشین لباسشویی قرار می دهید ، آبکشی های ماشین لباسشویی بیشتر و اضافهتر می شود و همچنین چرخه کاهش یافته هم باعث می شود و به شما تضمین می دهد که لباس های تیره شما بدون بور و کم رنگ شدگی مانند روز اولشان می شوند .

6- سیستم شستشوی روزانه ( Daily Wash )  : این گزینه برای شستشوی لباس های روزانه شما کاربرد دارد وبه وسیله زدن دکمه این سیستم  شستشو در ماشین لباسشویی خود می توانید لباس های نظیر زیر پوش پیراهن ،  لباس های زیر را شستشو دهید .

موتور های شستشوی ماشین لباسشویی : موتور های شستشو معمولا به دو دسته تقسیم می شود: 1 – تسمه دار 2 – بدون تسمه که در قیمت ماشین لباسشویی قیمت بسزایی دارند . انواع تسمه دار به مدل های اونیورسال ، دی سی و اسنکرون تقسیم می شوند . موتور نوع اونیور سال نسبت به بقیه موتور ها دارای مزیت کنترل سرعت با کنترل ولتاژ می باشد که باعث به کارگیری این موتور در ماشین لباسشویی های امروزی شده است .

موتور های اسنکرون با استفاده از دوسیم پیچ اصلی و فرعی دارای قابلیت تنظیم دور کند وتند هستند علاوه بر این برای راه اندازی استفاده از خازن راه انداز ضرویست . موتور های نوع دی سی معمولا از نوع بدون ذغال و داری اهنروبای دائمیست . باتوجه به استفاده ی بیشتر از موتور های یونیورسال در ماشین لباسشویی های امروزی این موتور ها رابیشتر تشریح می کنیم .

پمپ های قطب چاکدار ثابت

این نوع موتور ها تنها دریک جهت می چرخند . که این امر بستگی به مکان قرارگیری حلقه های اتصال کوتاهشان دارد . در این نوع موتورها از رله ی اضافه باری در جهت حفاظت از استاتور  استفاده می شود . ساختار ماشین لباسشویی ساختار داخلی  ان می باشد . از نظر ساختار داخلی ماشین های لباسشویی به دو دسته ی تک مخزنی و دو قلو تقسیم می شوند که در ادامه بیشتر در مورد ان صحبت می کنیم .

ماشین لباسشویی تک مخزن

موتور های مورد استفاده در این مدل از ماشین های لباسشویی از نوع خازنی ویا قطب چاکدار می باشد . نوع قطب چاکدار درای چرخش یک طرفه هستند وزمانی که نحوه ی اتصال موتور به مخزن بدون تسمه است مورد استفاده قرار می گیرند . در این مدل ماشین لباسشویی معمولا از المنتی در جهت گرم کردن اب استفاده می شود .

ماشین های لباسشویی دو قلو

این نوع از ماشین لباسشویی درای مخزنی اضافه برای خشک کردن لباس ها با استفاده از نیروی گریز از مرکز می باشند . این نوع از ماشین ها مجهز به تایمری هستند که مدت زمان چرخش ماشین در جهت چپ و راست را کنترل می کند . نحوه ی کارکرد سیستم به این شکل است که زمانی که تایمر به فرض اول فعال باشد مدت زمان چرخش ماشین در مقابل توقف ان بیشتر است . نحوه ی عملکرد تایمر دوم به عکس تایمر اول می باشد . در این نوع  ماشین ها از موتورهای اسنکرون القایی تک فاز استفاده می شود . معمولا این نوع دارای موتوری جداگانه برای مخزن خشک کن می باشد . از انجایی که سرعت  چرخش موتور مخزن خشک کن بسیار بالاست ترمز مکانیکی برای متوقف کردن موتور در هنگام باز شدن درب مخزن وجود دارد .

خشک کن ماشین  لباسشویی

خشک کن ها معمولا به دسته ی دارای تایمر ثابت و اتوماتیک  تقسیم می شوند که در نوع اتوماتیک میزان  رطوبت لباس ها با استفاده از سنسورهایی اندازه گیری شده و با رسیدن به سطح مطلوب خشک کن خاموش می شود

اما نحوه ی کارکرد خشک کن به این صورت است که بعد از مرحله ی ابکشی لباس ها با استفاده از تهویه هوا ویا سیستمی مجهز به کندانسور خشک می شوند . در سیستم خشک کن عمل گرم کردن هوا با استفاده از هیتر انجام می شود و از هوای گرم برای خشک کردن  لباس ها استفاده می شود . کندانسور وظیفه ی سرد کردن هوای مرطوب ایجاد شده  و تبدیل ان به مایع را دارد . در پایان مراحل خشک کردن  برای جلوگیری از چروک شدن لباس  از خشک کردن بدون هوای گرم استفاده می شود .

انواع ماشین لباسشویی

برای یک ماشین لباسشویی انواع زیر وجود دارد :

1- نوع تمام اتوماتیک که می تواند از نوع درب جلو ویا درب بالا باشد و دارای برنامه برای انجام عملیات کامل شستشو به صورت خودکار می باشند .

2- ماشین لباسشویی دو قلو : این نوع دارای مخزن جداگانه جهت خشک کردن لباس ها می باشد .

3- ماشین های لباسشویی تک مخزن ( سطلی ): این نوع دارای یک مخزن جهت شستشوی لباس می باشد

از منظری دیگر ماشین لباسشویی ها به سه دسته ی درب از بالا معمولی ( پرتابل ) ، درب از جلو اتوماتیک و درب از بالا دو قلو می باشد .

ظرفیت ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی با ظرفیت های پنچ ، هفت و چهارده کیلویی در بازار وجود دارند . پر استفاده ترین ماشین در بازار 7 الی 9 کیلویی می باشد اگر تعداد اعضای خانواده ی شما به حدی است که این ماشین طی دو روز نمیتواند لباس های  انباشته شما را شستشو دهد بهتر است از ماشین های 8 الی 9 کیلویی استفاده کنید . استفاده از ظرفیت متناسب با نیازتان موجب صرف جویی در مصرف برق خواهد شد . ظرفیت های بالاتر از 8الی 9 کیلو گرم مخصوص استفاده صنعتی می باشد و باز هم تکرار می کنیم که سعی کنید به جای اینکه به تحمل گرایی بروید بیشتر به سمت صرف جویی بروید که خود همین ظرفیت بالای لباسشویی روی مصرف برق و اب تاثیر بسزایی دارد.

لرزش و صدای ماشین لباسشویی

لرزش و صدای ماشین لباسشویی عموما وابسته به مخزن استوانه ای شکل ان میباشد. اگر این مخزن صلب نبوده و با فشار دست تکان بخورند موقع کار این تکانها باعث ایجاد لرزش و صدای اضافه خواهد شد.پس سعی کنید در زمان خرید ماشین لباسشویی به دو نکته توجه کنید و ان هم اینکه حتما نظرات داخل سایت ها را بخوانید و یا اینکه به داخل سایت ما مراجعه کنید و در انجا ببینید که میزان صدای ماشین لبسشویی را چند دسیبل زده است

قابلیت های برنامه ای ماشین لباسشویی

گونه های مختلف لباس برای شستشوی مناسب نیاز به برنامه شستشوی مختص به خود دارند. بنابراین ماشین لباسشویی برای شستشوی باید برنامه های متنوعی داشته باشد. برخی از ماشین لباسشویی های امروزی قابلیت برنامه ریزی اختصاصی را به کاربر ارائه میکنند که کارایی مناسب تری در شستشوی لباس های متنوع دارند.در کل سعی کنید همیشه ماشین لباسشویی رو انتخاب کنید که دارای انواع شستشو باشد که مثلا بتونید انواع پارچه های خاص رو به نسبت برنامه های شستشو قرار دهید که در اینده به لباس هایتان ضرر نزند و باعث شل شدن لباس ها و از بین رفتن شان نشود.

ورودی اب شستشو

برخی از ماشینهای لباسشویی دارای دو ورودی مجزا برای اب سرد و گرم میباشند. استفاده از این نوع باعث صرفه جویی در مصرف برق خواهد بود. چرا که اگر دستگاه ورودی اب گرم نداشته باشد بایستی گرمای اب از طریق المنت دستگاه تامین شود .

مصرف اب و انرژی ماشین لباسشویی

یکی از پر مصرف ترین وسایل برقی ماشین لباسشویی است پس لطفا پند خط زیر را بخوانید  تا از مصرف برق ماشین لباسشویی خود بکاهید .

اما ما برای شما چند مورد را نام می بریم که مصرف برق را پایین اورد که واقعا تاثیر گذار می باشد که به شرح زیر است :

1- برای اینکه در هزینه برق شما صرف جویی شود سعی کنید از مدل هایی با کلید میانبر که باعث می شود برق مصرفی کاهش یابد استفده کنید .

2- سعی کنید به صورت سالانه و یا زود تر ( در صورت مصرف زیاد از ماشین لباسشویی ) فیلتر های اب گرم و سرد را تعویض کنید .

 

 

 ===== تلفن های تماس : =====

 

 

===== ۰۲۱-۷۷۸۶۲۲۴۶ =====

===== ۰۲۱-۷۷۷۳۵۰۲۱ =====

===== ۰۲۱-۷۷۷۱۴۵۴۱ =====

===== ۰۲۱-۷۷۷۱۴۵۴۰ =====

 

 

 

 ===== نشانی : =====

 

===== تهران – تهرانپارس – فلکه اول – نرسیده به سه راه تهرانپارس – خیابان شهید حسینی(بهار) پلاک ۱۴۳

کد پستی : ۱۶۵۱۸۷۶۷۸۶ =====

درباره ی atighservice

atighservice
عتیق سرویس بزرگترین و قدیمی ترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در ایران        تعمیرگاه مجاز کن وود ، نمایندگی مجاز مولینکس ، تعمیرگاه مجاز آبسال ، تعمیرگاه مجاز فیلیپس ، تعمیرگاه مجاز انواع برندهای خارجی و داخلی     >>>>>> مشاوره رایگان تلفنی : 09122902536

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدت زمان برای جوابدهی به کد امنیتی به اتمام رسیده،لطفا مجدداً کد امنیتی را بارگذاری نمایید.